piątek, 15 luty 2019 08:56

Wyróżnieni Złotym Kłosem 2019 Featured

Napisano przez:
Rate this item
(0 votes)

 

W poniedziałek tj. 11.02.2019 r. w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku odbyła się „Płońska Gala”. Wójt Gminy Płońsk Aleksander Jarosławski wyróżnił na niej 4 osoby, które za zasługi oraz rozsławianie płońskiej gminy otrzymały nagrodę „Złotego  Kłosa 2019”.

 

Statuetki zostały wręczone w 4 kategoriach, a mianowicie: „Samorządowiec Roku”: Pani Mariannie Klimkiewicz, „Działacz i społecznik”: Panu Włodzimierzowi Bogusławowi Kędzikowi, „Gospodarka, Ekologia i Rolnictwo”: Panu Romananowi Korzybskiemu, „Sport, Kultura i Sztuka”: Ks. Tomaszowi Markowiczowi.

 

„Samorządowiec Roku”: Pani Marianna Klimkiewicz

Pani Marianna Klimkiewicz poprzez swoją wieloletnią pracę w samorządzie wpływa na rozwój gminy Płońsk. Pracowała w Spółdzielni Kółek Rolniczych w Nowym Mieście, następnie w Zespole Ekonomiczno – Administracyjnych Szkół w Płońsku. W 1993 roku podjęła pracę  w Urzędzie Gminy w Płońsku, gdzie od 2004 roku pełni funkcję Skarbnika. W 2008 roku otrzymała honorowe odznaczenie „Zasłużony dla Rolnictwa” nadawane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wykonując swoje obowiązki dba o finanse gminy, dzięki czemu w  2012 i 2014 roku Gmina Płońsk została wyróżniona przez Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor w kategorii „Gmina dbająca o finanse mieszkańców”. W 2015 roku Marszałek Województwa Mazowieckiego wręczył Pani Mariannie Dyplom Uznania z okazji 25 – lecia samorządności z podziękowaniem za zasługi oraz zaangażowanie w pracę na rzecz rozwoju województwa mazowieckiego. W 2017 roku z rąk Marszałka Adama Struzika otrzymała medal pamiątkowy „Pro Masovia”.

 

„Działacz i społecznik”: Pan Włodzimierz Bogusław Kędzik

Radny Gminy Płońsk od 1994 r. do chwili obecnej. Od 2002 r. Przewodniczący Rady Gminy. Inicjator powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Szerominku. Członek Koła Wędkarskiego w Szerominku. Organizator i kurator wystaw Gołębi Rasowych, hodowca gołębi i drobiu ozdobnego. Dzięki Jego działaniom powstało boisko sportowe, plac zabaw oraz świetlica wiejska w miejscowości Szerominek. Inicjator budowy wodociągu na terenie gminy Płońsk oraz budowy kanalizacji sanitarnej i budowy dróg w miejscowości Szerominek. Aktywny działacz społeczny. W 2008 roku wyróżniony odznaką honorową „Zasłużony dla Rolnictwa”.

„Gospodarka, Ekologia i Rolnictwo”: Roman Korzybski

Związany jest od młodzieńczych lat z rolnictwem poprzez pracę w gospodarstwie rodziców i Wojewódzkim Ośrodku Postępu Rolniczego w Poświętnem. Od 2000 roku Prezes Zarządu Zakładu Mleczarskiego Sp. z o. o. z/s w Skarżynie. Aktywnie działa na rzecz gospodarstw wiejskich, współpracuje z rolnikami nie tylko z terenu gminy Płońsk. W obszarze rolnictwa od 30 lat – zasłużony działacz ludowy. Członek Zarządu Płońskiej Izby Gospodarczej.

Wyróżnienia:

Za Zasługi Dla Województwa Ciechanowskiego - 1986 r.

Zasłużony Dla Rolnictwa - 2012 r.

 

„Sport, Kultura i Sztuka”: Ks. Tomasz Markowicz

Pochodzi z parafii św. Stanisława, biskupa i męczennika w Mławie. Święcenia kapłańskie przyjął w płockiej katedrze w 2002 roku, następnie pracował jako wikariusz w Bodzanowie i w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Płońsku, był kapelanem Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku, dyrektorem Katolickiego Radia Płock, wikariuszem  w Staroźrebach, kapelanem Hospicjum Płockiego i Domu Pomocy Społecznej w Brwilnie k. Płocka. Od roku mieszka ponownie w Płońsku i został oddelegowany do tworzenia nowego ośrodka duszpasterskiego w tym mieście. Od 16 czerwca 2017 roku jest proboszczem parafii św. ojca Pio w Płońsku. Aktywnie działa na rzecz wspólnoty parafialnej i samorządowej. Aktywnie wspiera działalność organizacji społecznych.

fot. UG w Płońsku

Read 1119 times Last modified on sobota, 16 luty 2019 08:12

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.