piątek, 15 grudzień 2017 07:16

Informator dla rodziców i opiekunów dziecka niepełnosprawnego - plik do pobrania w linku artykułu „czytaj więcej” Featured

Napisano przez:
Rate this item
(0 votes)

Niniejszą publikację kierujemy do rodziców dowiadujących się o urodzeniu dziecka, u którego stwierdzono ciężkie i nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą życiu oraz do opiekunów wychowujących już dziecko szczególnej troski, wymagające specjalistycznej opieki i wsparcia. Przesłaniem do opracowania Informatora jest wzmocnienie działań mieszkańców Mazowsza, których dzieci dotknięte są niedyspozycją zdrowotną oraz wymagają leczenia i rehabilitacji.

Chcąc ułatwić osobom zainteresowanym dotarcie do właściwych podmiotów działających na terenie Mazowsza, zamieściliśmy w opracowaniu wskazówki dotyczące opieki medycznej, psychologicznej, wczesnego wspomagania rozwoju i edukacji dziecka jak i zasad orzekania o niepełnosprawności, w tym: zakres pomocy socjalnej w postaci świadczeń, ulg i uprawnień zagwarantowanych przez Państwo. Jeśli na Państwa terenie nie występują jeszcze podobne udogodnienia czy rozwiązania prosimy zwrócić się do Prezydenta Miasta, Starosty, Wójta czy Burmistrza celem przedstawienia problemów i szukania możliwości ich rozwiązania. O braku przedstawionych rozwiązań w Państwa gminie czy powiecie warto również poinformować służby Wojewody Mazowieckiego: Wydział Zdrowia, Wydział Polityki Społecznej lub Kuratorium Oświaty. Mamy nadzieję, że zawarte informacje pozwolą Państwu zmierzyć się z nową sytuacją. Informator powstał dzięki współpracy Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego z konsultantami wojewódzkimi i Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Pobierz - Mazowiecki Informator dla Rodziców i Opiekunów Dziecka z Niepełnosprawnością 544.33 kb

 

 

Read 831 times Last modified on czwartek, 15 luty 2018 12:20

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.