poniedziałek, 16 grudzień 2019 13:27

Ogłoszenie o naborze wniosków na usuwanie azbestu Featured

Wójt Gminy Płońsk informuje, że od 16.12.2019 r. do 20.01.2020 r. w Urzędzie Gminy w Płońsku można składać wnioski na usuwanie wyrobów zawierających azbest. Zadanie obejmować będzie: zbieranie (wyrobów wcześniej zdemontowanych), transport i utylizację wyrobów azbestowych.

Wysokość dofinansowania kosztów uzależniona jest od wysokości dotacji otrzymanej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, pozostałe koszty pokrywają właściciele nieruchomości ujętych we wniosku o dofinansowanie.

Warunkiem realizacji projektu jest pozyskanie przez Gminę Płońsk dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie

Brak jest możliwości pozyskania dofinansowania na zakup i wykonanie nowego pokrycia dachowego beneficjentów. Ten zakres pozostaje w gestii finansowej właściciela nieruchomości.

W związku z powyższym informujemy, że wnioski właścicieli nieruchomości, którzy chcą usunąć ze swoich posesji odpady niebezpieczne w postaci azbestu, przyjmowane będą do 20.01.2020 r.

Druk wniosku wraz z oświadczeniem właściciela/li nieruchomości dostępny jest w Urzędzie Gminy w Płońsku , ul. Pułtuska 39, 09-100 Płońsk oraz na stronie Biuletynu Informacji Publicznej: ugplonsk.bip.org.pl

Dokumenty do pobrania -  pobierz

Komplet składanych dokumentów stanowi:

1. Wniosek o przyznanie dofinansowania na utylizację wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Płońsk.
  2. Informacja o wyrobach zawierających azbest.
  3. Oświadczenie o zapoznaniu się z regulaminem.
  4. Kopie aktu własności nieruchomości.
Read 1912 times Last modified on poniedziałek, 16 grudzień 2019 13:37