czwartek, 17 grudzień 2020 14:57

Inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła na terenie Gminy Płońsk Featured

Drodzy mieszkańcy, zgodnie z nowo przyjętym Programem Ochrony Powietrza dla województwa mazowieckiego uchwalonym w dniu 8 września 2020 r.

przez Sejmik Województwa Mazowieckiego (Uchwała Nr 115/20) wszystkie samorządy gminne z terenu województwa zobowiązane są do wykonania inwentaryzacji źródeł niskiej emisji (instalacji wytwarzania ciepła wykorzystywanego do celów grzewczych i przygotowania ciepłej wody użytkowej w budynkach).

Zebranie i przeanalizowanie danych z inwentaryzacji umożliwi zidentyfikować potrzeby mieszkańców oraz pozyskanie funduszy na przyszłe inwestycje (wymiana źródeł ciepła na ekologiczne, poprawa efektywności energetycznej
w budynkach i obniżenia kosztów związanych z utrzymaniem obiektów, np. oszczędność energii), które przyczynią się do poprawy jakości powietrza, a tym samym wpłyną na polepszenie jakości życia wszystkich mieszkańców.

Inwentaryzacja jest obowiązkowa dla wszystkich budynków i lokali ogrzewanych indywidualnie (m.in. mieszkalnych, handlowych, usługowych, użyteczności publicznej).

Uwaga: Zgodnie z wytycznymi do przygotowania inwentaryzacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego mieszkańcy posiadający indywidualne źródło ogrzewania, którzy nie przekażą informacji o typie wykorzystywanego urządzenia, zostaną zakwalifikowani do grupy posiadającej źródła pozaklasowe, tzw. „kopciuchy”.

Czyste powietrze to nasze wspólne dobro, dlatego liczymy na Państwa otwartość i wsparcie w udzielaniu informacji.

Przekazanie wypełnionej ankiety jest możliwe:

• elektronicznie wysyłając skan lub zdjęcie ankiety na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • ankieta do wypełnienia online, link do ankiety: https://tinyurl.com/ankieta-gmina-plonsk
  • pocztą na: Urząd Gminy w Płońsku, ul. Pułtuska 39, 09-100 Płońsk
  • przekazać bezpośrednio do Urzędu Gminy w Płońsku, ul. Pułtuska 39, 09-100 Płońsk (Wydział Infrastruktury Drogowej, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska)
  • przekazać bezpośrednio Sołtysowi wsi

link do pobrania ankiety (druk): https://ugplonsk.bip.org.pl/pliki/ugplonsk/ankieta_druk.pdf

Prosimy o odesłanie wypełnionej ankiety w terminie 14 dni od momentu jej otrzymania.

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

• tel. 23 662 56 35 w. 32
Read 123 times Last modified on piątek, 18 grudzień 2020 11:37