środa, 13 grudzień 2017 07:58

Wystawa gołębi w Siedlinie „czytaj więcej” Featured

Napisano przez:
Rate this item
(1 Vote)

Coroczna wystawa gołębi rasowych w Siedlinie przyciąga na salę gimnastyczną miejscowej szkoły setki miłośników tych ptaków, które najbardziej zżyły się z ludźmi. Nie inaczej było w tym roku. Dwudniowa impreza zainteresowała wielu widzów oraz 50 wystawców z Mławy, Ciechanowa, Ostródy, Iławy, Radzymina i oczywiście naszego powiatu. Wystawiono ponad 400 okazów. - Oprócz samych zawodów, jest to doskonała okazja, aby spotkać się i porozmawiać w gronie gołębiarzy. Jesteśmy już tutaj po raz trzeci, a co roku poziom wystawy jest wyższy – ocenia Włodzimierz Kędzik, organizator i kurator wystawy. – Bardzo dużo osób z okolic Płońska i powiatu należy do Ciechanowskiego Związku Hodowców Gołębi Rasowych. Po pewnym czasie doszedłem do wniosku, że dobrym pomysłem byłoby zorganizowanie takiej wystawy u nas, po to żeby rasy cieszące się największym zainteresowaniem mogły być zaprezentowane także mieszkańcom naszego powiatu, co jest przecież dobrą formą promocji tej pasji – dodaje Kędzik

 

.

Na wystawie znalazły się głównie gołębie ras mazowieckich typu srebrniak polski, perłowy polski, sroka łowicka, pasiak brązowo-loty, czy też szaro-loty. Oceną ptaków i ustaleniem punktacji zajęli się sędziowie oddelegowani przez Polski Związek Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego. Puchary dla najlepszych wręczył wójt gminy Płońsk Aleksander Jarosławski. Jednym z triumfatorów był mieszkaniec miejscowości Nowe Olszyny w gminie Załuski.

- Gołębie hoduje od 15 lat, a od sześciu odnoszę większe lub mniejsze sukcesy i zdobywam wyróżnienia. Pasję przekazał mi ojciec. Aktualnie posiadam 300 sztuk gołębi z czego 120 ozdobnych – mówi nam Mariusz Jarominiak. (RED)

Wyniki III wystawy klubu PDL przy CZHGRIDO Siedlin:

PDL Srebrniak: I kolekcja Zbigniew Olszewski, II kolekcja Krzysztof Bandurski, III kolekcja Cezary Domański, Zwycięzca w rasie Zbigniew Olszewski, Zwycięzca klubu Zbigniew Olszewski;

PDL Perłowy: I kolekcja Włodzimierz Kędzik, II kolekcja Jerzy Niewiadomski, III kolekcja Krzysztof Ziółkowski, Zwycięzca w rasie Zbigniew Olszewski, Zwycięzca klubu Włodzimierz Kędzik;

PDL Sroka Łowicka: I kolekcja Marek Pszczółkowski, II kolekcja Krzysztof Ziółkowski, III kolekcja Janusz Adamiak, Zwycięzca w rasie Marek Pszczółkowski, Zwycięzca klubu Krzysztof Ziółkowski;

PDL Pasiak Srebrzysty Szaroloty: I kolekcja Mirosław Kujawa, II kolekcja Mariusz Jarominiak, III kolekcja Bartłomiej Piotrowski, Zwycięzca w rasie Mirosław Kujawa, Zwycięzca klubu Mariusz Jarominiak;

PDL Pasiak Perłowy Brązowoloty: I kolekcja Tadeusz Tkaczyk, II kolekcja Mariusz Jarominiak, III kolekcja Dariusz Kucicki, Zwycięzca w rasie Tadeusz Tkaczyk, Zwycięzca klubu Mariusz Jarominiak;

PDL Srebrniak Białoogon: I kolekcja Zenon Borowski, II kolekcja Andrzej Jarosławski, Zwycięzca w rasie Zenon Borowski.

 

Read 1508 times Last modified on czwartek, 15 luty 2018 12:21

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.