wtorek, 15 styczeń 2019 08:34

Kalendarium statystycznych badań ankietowych w 2019 roku Featured

Napisano przez:
Rate this item
(0 votes)

 

Badania ankietowe realizowane przez Urząd Statystyczny w Warszawie mają charakter reprezentacyjny, co oznacza, że udział w nich biorą wylosowane gospodarstwa domowe lub rolne.

Przez cały rok, równocześnie, prowadzonych jest wiele badań. Stopień ich realizacji i dane pozyskane z każdego gospodarstwa (nawet jednoosobowego) są istotne dla całego procesu badawczego i jakości pozyskanych informacji. Aktywny udział w badaniach przekłada się na wielkość wskaźników ekonomicznych m.in. umożliwiających ocenę sytuacji społeczno-gospodarczej, wspierających proces monitorowania i oceny skuteczności podejmowanych działań (w tym na poziomie regionalnym). Wyniki badań ankietowych wykorzystywane są do analiz w zakresie rynku pracy, warunków życia ludności, określania poziomu ubóstwa, pośrednio do waloryzacji rent i emerytur, czy ustalania płacy minimalnej, a także do pozyskiwania środków na inwestycje przez jednostki samorządu terytorialnego.

 

Kalendarium statystycznych badań ankietowych w 2019 roku - Pobierz (1,432 kb)

Read 472 times Last modified on wtorek, 15 styczeń 2019 08:56

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.