poniedziałek, 12 marzec 2018 10:09

Ekspozycja obrazów - Wojciecha Adama Witkowskiego w Urzędzie Gminy w Płońsku Featured

Napisano przez:
Rate this item
(0 votes)

Od urodzenia mieszka w Sierpcu. Maluje od wielu lat, głównie portrety pejzaże, kwiaty i konie. Interesuje się różnymi technikami malarskimi, jednak przeważnie uprawia malarstwo olejowe, akwarelę oraz pastel. W ostatnich latach często sięga również po farby akrylowe. Inicjatorem oraz managerem całego przedsięwzięcia była Pani Katarzyna Rólka - Redaktor gazety Extra - Płońsk.

 Absolwent Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego. Studia podyplomowe na kierunku „plastyka, historia sztuki” w latach 2012 – 2013r w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku. W latach 2015 – 2016r studia podyplomowe w zakresie „malarstwo i rysunek” na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Od kilku lat, jest członkiem Grupy Plastycznej Dorosłych „IMPRESJA” działającej w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu oraz członkiem grupy plastycznej ASPekt zrzeszającej absolwentów studiów podyplomowych kierunku „malarstwo i rysunek” łódzkiej ASP.

Propaguje działalność artystyczną wśród dzieci i młodzieży współorganizując konkursy plastyczne oraz prowadzi zajęcia i warsztaty dla uczniów uzdolnionych plastycznie.

Wieloletni uczestnik kilkudziesięciu ogólnopolskich i międzynarodowych plenerów plastycznych.

Sześciokrotnie wygrywał oraz kilkakrotnie był nagradzany i wyróżniany w ogólnopolskich konkursach plastycznych w kategorii dorosłych twórców.

Swoje prace prezentował na kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, poplenerowych i indywidualnych.

Jego prace znajdują się z zbiorach prywatnych w kraju u zagranicą miedzy innymi w Stanach Zjednoczonych, Izraelu,  Niemczech, Hiszpanii, Czechach oraz wielu innych.

Wystawa potrwa do środy tj. 14.03.2018r

 

 

 

 

 

Read 861 times Last modified on piątek, 16 marzec 2018 07:38

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.