Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Wtorek, 23 lipca 2024
Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
pochmurno
23°C

III sesja Rady Gminy Płońsk

Ocena 0/5

Sesja_Rady_Gminy_wykadrowane_(1)  

W dniu 28 czerwca 2024 roku o godz. 10:00  w świetlicy gminnej w miejscowości Cempkowo, odbędzie się III sesja Rady Gminy Płońsk, której porządek obejmuje:

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Przyjęcie protokołu z II sesji Rady Gminy.
3. Zgłaszanie i głosowanie wniosków do porządku sesji.
4. Zapytania i interpelacje.
5. Wystąpienia zaproszonych gości.
6. Raport o stanie gminy.
1) Wystąpienie Wójta Gminy.
2) Debata nad raportem.
7. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia Wójtowi Gminy wotum zaufania.
8. Sprawozdanie z wykonania budżetu gminy za 2023 rok.
1) Przedstawienie uchwały Komisji Rewizyjnej w sprawie wydania opinii z wykonania budżetu gminy za 2023 rok i wniosku w sprawie absolutorium dla Wójta Gminy.
2) Przedstawienie uchwały Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Warszawie w sprawie wydania opinii o przedłożonym przez Wójta Gminy Płońsk sprawozdaniu z wykonania budżetu za 2023 rok.
3) Przedstawienie uchwały Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Warszawie w sprawie zaopiniowania wniosku Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Płońsk w sprawie udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy.
4) Dyskusja nad sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2023 rok.
9. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Gminy za 2023 rok.
10. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia Wójtowi Gminy absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2023 rok.
11. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nieodpłatne nabycie na własność Gminy Płońsk nieruchomości położonej w miejscowości Brody z przeznaczeniem pod drogę gminną.
12. Podjęcie uchwały w sprawie szczegółowego sposobu określenia wymagań, jakie powinien spełniać  przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych lub osadników w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków i transportu nieczystości ciekłych.
13. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie przyjęcia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Płońsk.
14. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wysokości ekwiwalentu pieniężnego dla strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Płońsk, którzy uczestniczyli w działaniach ratowniczych, akcjach ratowniczych, szkoleniach lub ćwiczeniach.  
15. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Planu Transportu na Terenie Wiejskiej Gminy Płońsk na lata 2024 – 2030.
16. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi Pani Łucji J. na działalność Wójta Gminy Płońsk.   
17. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Płońsk.           
18. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej gminy Płońsk na rok 2024.
19. Informacja z działalności Wójta w okresie międzysesyjnym.
20. Wolne wnioski.
21. Zamknięcie sesji.

Jednocześnie informuję, że stosownie do art. 28a ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2024 r., poz. 609 ze zm.) w debacie nad raportem gminy mogą zabierać głos mieszkańcy. Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w debacie składa pisemne zgłoszenie do przewodniczącego rady, poparte podpisami co najmniej 20 osób. Zgłoszenie składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który jest zwołana sesja. Mieszkańcy będą dopuszczani do głosu według kolejności zgłoszenia (miejsce oczekiwania na zabranie głosu będzie Państwu wskazane w dniu sesji).
                                                      

                                                            

Pliki do pobrania:

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.
Zamknij popupPrzykładowy popup